Powrót
Dubbing

Wróbel na lodzie - ZSRR reż.Walentin Chowienko

reż.dubb.: Grzegorz Sielski

Lubomir Kalinowski; Piotr Dobrzyński; Stanisław Jaskułka;

"...Film "Wróbel na lodzie" Walentina Chowienki adresowany jest do widowni dziecięcej, a jego bohater to dziesięciolatek, który pragnie zostać hokeistą. Zgłasza się na eliminacje do szkoły sportowej, lecz wbrew oczekiwaniom nie przechodzi nawet przez wstępny etap. I wtedy chłopiec ucieka się do różnych sposobów, które umożliwiłyby mu przyjęcie do szkoły, jednocześnie jednak dużo i z uporem trenuje, poznaje tajniki hokeja, co - w końcu - otwiera mu drogę do klasy sportowej.

Lekki, komediowy ton narracji nie kryje zamysłu dydaktycznego filmu.

Poprzez postępowanie Saszy reżyser wskazuje młodemu widzowi, jak powinno się dążyć do celu, w jaki sposób kształtować swój charakter. Jest to film nie tylko o sporcie, lecz również o kształtowaniu osobowości małego dziecka. Inspiracją dla scenariusza były własne przeżycia Walentina Chowienki z okresu dzieciństwa. Będąc w wieku swego bohatera również nie został przyjęty do sekcji sportowej, ale dzięki pracy nad sobą i wytrwałości osiągnął wymarzony cel..."

http://www.dubbing.fora.pl/1980-89,21/rok-1985,386.html

Żywa tęcza - ZSRR reż. Natalia Bondarczuk

reż.dubb. Grzegorz Sielski

- Darek Hejduk, Małgosia Jurkiewicz, Magda Moskwa, Stanisław Jaskułka, Halina Miller, Helena Wilczyńska, ...

"Siedmioletni Misza mieszka w niewielkiej osadzie na terenie leśnego rezerwatu. Jest uczniem pierwszej klasy i lubi chodzić do szkoły. Wychowawczyni często prowadzi lekcje w plenerze, uczy poznawać rośliny, drzewa, ptaki, robi wycieczki w góry i nad morze. Ojciec chłopca pracuje w rezerwacie, dzięki czemu Miszka bardziej niż inne dzieci interesuje się zwierzętami. Hoduje rybki, ma tez ulubioną kaczkę Czarnuszkę. Pewnego dnia przeżywa dziecięcą tragedię - Czarnuszka ginie pod kołami samochodu. Zostaje po niej dziesięć jajek, które wysiadywała. Miszka nie pozwala babci wyrzucić ich - twierdzi, że będzie dmuchał na nie przez 28 dni, tyle bowiem czasu trzeba, by wykluły się kaczęta..."

http://www.dubbing.fora.pl/1980-89,21/rok-1984,366.html

Moryc z ogłoszeniowego słupa-NRD reż. Rolf Losansky

reż.dubb. Grzegorz Sielski

- Paweł Załucki; Janina Borońska; Maciej Małek; Mieczysław Gajda; Bogusława Pawelec; Stanisław Jaskułka; Irena Burawska; ...

"... Dziewięcioletni Moryc Zack z niczym nie może nadążyć. Matka musi przynaglać go co rano przy wstawaniu, a i tak bardzo często chłopiec spóźnia się do szkoły. Nauka nie idzie mu dobrze - przy tablicy ma trudności z odejmowaniem, rysunek na temat letniego dnia nie spodobał się nauczycielce,naraził tez autora na kpiny kolegów. Chłopiec najchętniej wędruje po lekcjach za miasto. Nad strumieniem obserwuje żaby, motyle i drzewa, wyobraża sobie różne niezwykłe sytuacje i zdarzenia. Jego zainteresowanie wzbudza staroświecki słup ogłoszeniowy stojący przy głównej ulicy, odkrywa, że do wnętrza prowadzą ukryte drzwiczki. Okazuje się, że pomieszczenie ma swoich stałych mieszkańców. Pod kopułą gnieżdżą się nietoperze, a późnym wieczorem wraca kotka, która szybko zaprzyjaźnia się z nowym lokatorem. Kotka mówi ludzkim głosem, ma bogate doświadczenia życiowe i lubi o nich opowiadać...

http://www.dubbing.fora.pl/1980-89,21/rok-1986,401.html?sid=3c93504918faf9912ba1c5bbc7d2f66c

Zadziwiajace przygody muszkieterówRumunia reż.Victor Antonescu

reż.dubb. Maria Hencz

- Stanisław Jaskułka, Hanna Bedryńska, Grzegorz Heromiński, Jan Hencz, Mariusz Pilawski, ...

" Jest to rysunkowa parodia przygód nieśmiertelnych bohaterów powieści Aleksandra Dumasa. Film ten w swojej pierwotnej wersji składał się z 12 odcinków serialu telewizyjnego.Kocięta znajdują w szufladzie książkę o przygodach muszkieterów. Ich ojciec opowiada im, jak przed laty, korzystając ze "scenariusza" pana Dumasa, dał nauczkę myszom...Pewnej nocy koty zakradają się do sklepu rzeźnika i czynią w nim spustoszenie. Właściciel zatrudnia parę psów i ich synka, szczeniaka Puffa. Właśnie Puff informuje o następnym napadzie, głośno szczekając. Dorosłe psy przepędzają złodziei, ku zadowoleniu myszy, mieszkających w sklepie.Cztery myszy czytają powieść o muszkieterach i postanawiają wziąć z nich wzór, by rozgromić koty. Te, zorientowawszy się w spisku, tworzą ugrupowanie, na którego czele staje Kardynał. Od tej chwili rozpoczyna się zażarta walka. Myszy i koty prześcigają się w podstępach..."

http://www.polski-dubbing.pl/forum/viewtopic.php?f=14&t=120&sid=c14f0a1875721445f07832f4b1fc2cd2&start=0Do góry


     Pobierz Firefoksa teraz i podpal sieć!