Powrót
Sadzenie Drzew

Wielkie Święto Sadzenia Drzew

2011-05-01 Węgierska Górka

W Beskidach na terenie bulwarów nad Sołą w Węgierskiej Górce, odbyło się wyjątkowe wydarzenie - Wielkie Święto Sadzenia Drzew. Stanowiło ono uroczysty finał kampanii ekologicznej Żywiec Zdrój realizowanej w tym roku pod hasłem "Po stronie natury". Tego wyjątkowego dnia, każdy chętny miał okazję własnoręcznie zasadzić drzewo wraz z leśnikami i pracownikami firmy Żywiec Zdrój, dołączając tym samym do grona Przyjaciół Drzew. Imprezę uświetnił koncert Sebastiana Karpiela-Bułecki wraz z zespołem Zakopower.

Wielkie Święto Sadzenia Drzew jest corocznym finałem organizowanego przez firmę Żywiec Zdrój, Fundację Nasza Ziemia i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach programu, którego celem jest troska o drzewa oraz ochrona środowiska naturalnego. Impreza już po raz trzeci odbywa się na terenie gminy Węgierska Górka. W sobotę posadzono wspólnie z mieszkańcami regionu kilkaset młodych sadzonek z trzeciego już miliona drzew, który zostanie posadzony do końca maja przez leśników z Nadleśnictwa Węgierska Górka.

Wydarzenie jak co roku rozpoczął poranny "Ekorajd", podczas którego dzieci i młodzież ze szkół wzięły udział w niecodziennej lekcji ekologii w terenie i posprzątały szlaki turystyczne biegnące na Halę Boraczą. Na uczestników Wielkiego Święta Sadzenia Drzew czekało mnóstwo atrakcji - rodzinne konkursy i zabawy, pokazy zaprzęgów psów Husky, warsztaty ekologiczne, miasteczko zabaw, występy kapel góralskich oraz kiermasz beskidzkiego rękodzieła i regionalnych przysmaków. Imprezę poprowadził Stanisław Jaskułka - aktor teatralny i filmowy, mistrz improwizacji, a przede wszystkim góral od lat związany z kultura beskidzką. Wydarzenie zakończył wieczorny koncert ambasadora tegorocznej edycji programu "Po stronie natury" - Sebastiana Karpiela-Bułecki z zespołem Zakopower.

Jako Przyjaciel Drzew posadził on na zboczu pod Traktem Cesarskim własne drzewo.Do góry


     Pobierz Firefoksa teraz i podpal sieć!