Powrót
Zima w Mieście

"Jaskółka zimy nie czyni..."

W dniu 16 stycznia 2012 r., w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Szegedyńskiej 9a, Stanisław Jaskułka, gazda z "Polskich Tater" i znany aktor telewizyjny przeprowadził egzamin z gotowości Bielan do inauguracji corocznej warszawskiej akcji "Zima w mieście".


Do tego egzaminu przystąpili zarówno uczniowie z bielańskich szkół jak i przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Bielany na czele z Burmistrzem Dzielnicy Panem Rafałem Miastowskim.

Po dwukrotnej próbie odnieśli sukces w układaniu "zimowego" hasła w lodowym pałacu Królowej Śniegu, w jaki zmieniła się sala teatralna naszego Centrum. Gazdę z Podhala zachwycili prezentacją swoich wokalnych umiejętności w przywoływaniu Pani Zimy na Bielany i niesamowitą kreatywnością w lepieniu bałwana na scenie Teatru "Wrzeciono". Młodzi widzowie nagrodzili gromkimi brawami reprezentujące ich zespoły. Szczególnie gorąco oklaskiwali drużynę pod przewodnictwem Burmistrza Dzielnicy Bielany Pana Rafała Miastowskiego. Drużynę uczniów z bielańskich szkół godnie reprezentowali uczestnicy zajęć prowadzonych w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej i w Młodzieżowych Domach Kultury przy ul. Andersena i przy ul. Cegłowskiej. Konkurs wygrały oczywiście dzieci !

Po pracowicie spędzonej godzinie Burmistrz Dzielnicy Bielany Pan Rafał Miastowski dokonał inauguracji akcji "Zima na Bielanach" poprzez uroczyste przecięcie zimowej wstęgi. Wraz z ostatnim cięciem nożyc i głośnym westchnieniem zachwytu na głowy widzów posypały się z góry dziesiątki śnieżnych balonów.

http://www.bielany.waw.pl/page/?str=13&id=1700

Do góry


     Pobierz Firefoksa teraz i podpal sieć!