Powrót
Tarasy

Rekord Guinness’a pobity!"Finansiści i Szefowie Kuchni Dzieciom " Wielka akcja charytatywna w Centrum Handlowym "Złote Tarasy"

Rekord Guinness’a pobity Podczas finału akcji charytatywnej "Finansiści i Szefowie kuchni dzieciom" powstał największy na świecie symbol Euro, zrobiony z sushi. Imprezę, która odbyła się w Złotych Tarasach, poprowadziła Danuta Błażejczyk i szefowa ACCA, organizacji skupiającej najlepszych finansistów, Małgorzata Sawicka. Pobity został rekord Guinness’a sprzed kilku lat, należący do Japończyków.

Imprezę uświetnili swoją obecnością znani i lubiani, m.in.: Teresa Lipowska, Kazimiera Szczuka i Stanisław Jaskułka.

Czy gwiazdy prywatnie jedzą i lubią sushi?
Prawdziwym fanem sushi jest znany aktor Stanisław Jaskułka, który nie wyobraża sobie już życia bez tego przysmaku. "Nie chcę się chwalić, ale jadłem sushi w jednej z najlepszych japońskich restauracji na świecie. Wtedy się w nim zakochałem i ta miłość trwa do dziś."

Dodatkowymi atrakcjami imprezy były: pokaz chińskiej sztuki walki TAI-CHI i występy muzyczne. Swój talent wokalny zaprezentowała także Danuta Błażejczyk. Głównym celem imprezy była pomoc dzieciom chorym na raka. W rezultacie zebrano 70 tysięcy złotych. Pieniądze zasilą konto warszawskiego szpitala przy ulicy Marszałkowskiej.

Źródło: http://www.akpa.pl/btest/imprezy.php?id=4320&typ=0&pageID=1


W sobotę 17.11.2007 w centrum handlowym Złote Tarasy odbył się finał akcji charytatywnej "Finansiści i Szefowie Kuchni Dzieciom", mającej na celu niesienie pomocy dzieciom cierpiącym na choroby nowotworowe. Randstad Search & Selection po raz pierwszy uczestniczył w inicjatywie organizowanej przez ACCA, największą na świecie organizację skupiającą specjalistów z dziedziny finansów i rachunkowości.

Dyrektorzy finansowi i członkowie zarządu największych firm działających w Polsce pod czujnym okiem szefów kuchni pobili rekord Guinnessa w przygotowaniu największej jadalnej mozaiki z sushi. W wyniku wspólnego przedsięwzięcia powstała mozaika w kształcie symbolu Euro, składająca się z 3874 kulek ryżowych. Do jej przygotowania wykorzystano 40 kg ryżu, 12 kg łososia, 9 kg rzodkwi, 1 kg wasabi oraz 250 płatków nori. Oficjalnego pomiaru rekordu dokonał znany finansista prof. Witold Orłowski. Gośćmi specjalnymi akcji byli m.in.: Robert Sowa, Jarosława Uścińskiego, Dariusza Zahorańskiego, Bogusława Oryszczaka, Theofilos’a Vafidis oraz Giancarlo Russo oraz artyści: Danuta Błażejczyk, Teresa Lipowska, Kazimiera Szczuka, Katarzyna Kwiatkowska, Stanisław Jaskułka.

Randstad Search & Selection reprezentowany był przez zespół Randstad Financial Staffing, który aktywnie uczestniczył w akcji, dodatkowo organizując rozrywki przeznaczone dla najmłodszych, w tym konkursy z nagrodami. Ustanowienie rekordu Guinnessa było dużym wyzwaniem zarówno dla szefów kuchni, jak i finansistów. Efekt był imponujący, ale nie rekord był tu najważniejszy. Nadrzędnym celem spotkania była chęć niesienia pomocy dzieciom, zmagającym się z chorobami nowotworowymi.

Źródło:http://www.randstad.pl/rpl/common/news/025.xml

Ostatnia zmiana:
kjaskulka @ sgsp edu pl
2008-01-10Do góry


     Pobierz Firefoksa teraz i podpal sieć!