Powrót
„Przyjaciółka Aldona – historia przyjaĽni na dziecięcym oddziale onkologicznym”

PRZYJACIÓŁKA ALDONA POMAGA DZIECIOM

2011-11-03 Warszawa


Ukazała się właśnie - w formie audiobooka - bajka Marzanny Graff pt. "Przyjaciółka Aldona - historia przyjaźni na dziecięcym oddziale onkologicznym", nad wydaniem której honorowy patronat objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Ambasador Chorych na Guzy Mózgu .

W role poszczególnych postaci w bajce wcielili się aktorzy - Aleksander Mikołajczak, Karolina Nowakowska, Marzanna Graff, Radosław Pazura, Ewa Gorzelak, Anna Nehrebecka i Stanisław Jaskułka, muzykę napisał Paweł Cofta, zaś rysunkami opatrzył Jacek Frankowski.

Dostajecie do ręki płytę z historią przyjaźni Ewy i Mateusza, których los połączył wspólną chorobą i pobytem w szpitalu. W trudnych chwilach znajdują oparcie w Aldonie - żyrafie, której powierzają swoje myśli i uczucia. Chciałabym, żebyście idąc śladem bohaterów tego opowiadania znajdowali pocieszenie podczas leczenia szpitalnego lub domowego. Bardzo serdecznie Was pozdrawiam oraz życzę jak najwięcej chwil radości i dobrego samopoczucia - napisała Pani Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w specjalnym przesłaniu do wszystkich słuchaczy opowieści o żyrafie Aldonie.

Na okładce płyty zamieszczono również słowa Marka Michalaka: Cieszę się, że powstała opowieść tłumacząca w przyjazny i zrozumiały sposób sprawy trudne i bolesne. Przyjaźń, miłość i mądre rozmowy pomagają pokona

lęk, dając siłę najmłodszym i ich rodzicom.

Wydawnictwo firmowane przez Fundację Urszuli Jaworskiej jest nieodpłatnie przekazywane dzieciom - pacjentom klinik onkologicznych.

http://www.brpd.gov.pl/detail.php?recid=1732

Promocja płyty "Przyjaciółka Aldona"

Jak miło utwierdzić się w przekonaniu, że są jeszcze na tym świecie osoby, które chcą bezinteresownie pomagać!

Wczoraj mieliśmy okazję poznać kolejnych artystów, którzy zostali ambasadorami Fundacji Urszuli Jaworskiej. Wśród nich znaleźli się aktorzy Tomasz Ciachorowski, Monika Dryl, Ewa Gorzelak, Stanisław Jaskułka, Aleksander Mikołajczak, Karolina Nowakowska, Anna Oberc, a także współpracująca z Forum fotograf i pisarka Tatiana Jachyra! Wszyscy oni uczestniczyli w konferencji dotyczącej neuroradiochirurgi w leczeniu guzów mózgu. Obecni byli również lekarze, przedstawiciele fundacji, a także pacjenci z guzami mózgu. Po zakończeniu konferencji nastąpiło uroczyste wypuszczenie 150 balonów na znak solidarności z osobami, które cały czas zmagają się z tą ciężką chorobą. "Niewiele możemy pomóc tym skarbom bo przecież nie jesteśmy lekarzami, ale dajemy z siebie to co możemy: odwiedzamy ich w szpitalach, gramy spektakle, nagrywamy audiobooki. Wiemy, że to dla dzieci i ich rodzin szalenie ważne" - mówiła Urszula Jaworska.

http://www.forumgwiazd.com.pl/oferty/2f04ivh7

Warszawa 27.10.2011. Ambasadorzy Chorych na Guzy Mozgu promocja plyty "Przyjaciolka Aldona" - Szpital Brodnowski, Klinika Neuroradiochirurgii Allenort. N/z Anna Oberc, Ewa Grzelak-Dziuduch, Karolina Nowakowska, Stanislaw Jaskulka, Marzena Graff, Tomasz Ciechorowski. Fot. Teodor Ryszkus / FORUMPomóc w trudnych chwilach - recenzja audiobooka "Przyjaciółka Aldona. Historia przyjaźni na dziecięcym oddziale onkologiczny

Dodano: 2011-11-30

Dawno się tak nie wzruszyłam. Słuchałam i płakałam. I dziękowałam Opatrzności, że moich dzieci TO nie spotkało. Zaraz potem dziękowałam pomysłodawcom słuchowiska, że stworzyli taką historię dla dzieci, których TO dotyka. Tym tajemniczym CZYMŚ jest... choroba nowotworowa.


Audiobook "Przyjaciółka Aldona. Historia przyjaźni na dziecięcym oddziale onkologicznym" przedstawia historię małej Ewci, która trafia do szpitala. Początkowe przerażenie i osamotnienie dzięki starszemu i bardziej doświadczonemu w szpitalnych realiach Mateuszowi przeradza się w odwagę i optymizm. Wiele ma tutaj do zdziałania także tytułowa Aldona - pluszowa żyrafa, której mowę słyszą tylko dzieci. To ona pociesza małych pacjentów w najtrudniejszych chwilach, ona objaśnia im mechanizmy działania choroby i leczenia różnymi metodami. Jest jeszcze ciocia Maja - szpitalna pani psycholog, która w bajkowy sposób opowiada o chorobie jako smoku, któremu trzeba obciąć wszystkie głowy... Księżniczką jest Aldona, a lekarze uzbrojonymi w miecze rycerzami.


Krok po kroku Ewa oswaja się z miejscem, osobami i specyficznym słownictwem. Jej przewodnikiem po szpitalnym świecie jest Mati, który ma za sobą już pięć operacji. Chłopiec tryska energią i optymizmem, którymi zaraża wszystkich na oddziale. Jednak to Ewę sobie wybrał i otoczył opieką. A gdy tylko sam potrzebował opieki, zawsze mógł liczy

na dziewczynkę.


Słuchowisko trwa niewiele ponad pół godziny - w tak krótkim czasie dostarcza wielu wzruszeń i emocji. Uczucia towarzyszące dzieciom z łatwością przenoszą się na słuchacza. Cieszę się, że powstało takie wydawnictwo. Na pewno pomoże chorym dzieciom łatwiej znieść chorobę. I oto przecież chodzi.


Agata Hołubowska

http://www.qlturka.pl/recenzje,literatura,Pomoc_w_trudnych_chwilach_-_recenzja_audiobooka_"Przyjaciolka_Aldona_Historia_przyjazni_na_dzieciecym_oddziale_onkologiczny,12594.html

Do góry


     Pobierz Firefoksa teraz i podpal sieć!