Powrót
Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat

VIII Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat

w Trzcinicy koło Jasła

11 lipca 2011

Trzcinickiemu festiwalowi, którego głównym celem jest zachowywanie i podtrzymywanie tradycji krajów karpackich oraz przełamywanie stereotypów o kulturze, tradycji, sztuce i muzyce ludowej, towarzyszyły targi rzemiosła artystycznego oraz degustacja tradycyjnych potraw regionalnych.

Festiwal prowadził aktor Stanisław Jaskułka.


Fot. © terazJaslo.pl / DANIEL BARON

http://www.terazjaslo.pl/grand-prix-festiwalu-folkloru-karpat-w-trzcinicy-zostaje-w-kraju/3381

III Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat - Trzcinica 2006

22-23 lipca 2006

Dwudniowa międzynarodowa impreza pod nazwą "III Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat -Trzcinica 2006" zakłada identyfikację niematerialnego dziedzictwa kulturowego Regionu karpackiego, które stoi przed zagrożeniem trwałego zapomnienia w świadomości lokalnych społeczności.

Ideą imprezy jest ocalenie i podtrzymywanie zanikających tradycji ludowych takich jak rzemiosło, sztuka ludowa, kuchnia regionalna, stroje i muzyka karpacka.

W Festiwalu uczestniczyć będzie ok. 10 kapel z Polski i 4 zagraniczne (z Rumunii, Słowacji, Czech,Węgier i Ukrainy), twórcy ludowi reprezentujący region karpacki, jak również liczna grupa zaproszonych gości. Występ kapel będzie oceniany przez profesjonalną komisję artystyczną, składającą się z 5 osób.


Prowadzenie Stanisław Jaskułka

źródło: http://www.beskidniski.pl/Ostatnia zmiana:
kjaskulka @ sgsp edu pl
2007-01-29Do góry


     Pobierz Firefoksa teraz i podpal sieć!