Powrót
Dzień Hutnika w Częstochowie

Dzień Hutnika na Promenadzie

Częstochowa

17 maja 2008r.:

ISD Polska i ISD Huta Częstochowa zapraszają w sobotę, 17 maja na "Dzień Hutnika" na Promenadzie Czesława Niemena. Podobnie jak w ubiegłych latach, atrakcją hutniczego święta będzie festyn i koncerty, dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Organizowanie przez właścicieli i kierownictwo ISD Huty Częstochowa otwartego dla wszystkich częstochowian festynu z okazji "Dnia Hutnika stało się już tradycją. Jest to forma uhonorowania pracowników przedsiębiorstwa, a także prezent od największej częstochowskiej firmy dla mieszkańców miasta.

Zabawę rozpocznie o godz. 15.30 "Parada Klownów" - blok atrakcji dla najmłodszych, który wypełnią m.in. konkursy z nagrodami dla dzieci, a także konkurs wiedzy o hutnictwie.

O godz. 17.00 przewidziano oficjalne otwarcie imprezy, a następnie koncerty częstochowskich zespołów młodzieżowych: "2.V.1" - godz. 17.20 oraz "Post Funktum" - godz. 18.20.

O godz. 19.00 na scenie zaprezentuje się zespół "Bracia", a gwiazdą wieczoru będzie zespół "Mannam", który rozpocznie swój koncert o godz. 20.30.

Na finał imprezy - tuż przed godz. 22.00 - zaplanowano pokaz pirotechniczny.

Na terenie, gdzie będzie odbywał się festyn, przewidziano zainstalowanie licznych stoisk gastronomicznych. Szczególną atrakcją będzie "Teatr Kulinarny", czyli wielkie gotowanie i darmowa degustacja tradycyjnego ukraińskiego barszczu. Wstęp na imprezę jest wolny.

Imprezę poprowadzi: Stanisław Jaskułka.

Źródło: http://www.czestochowaonline.pl/index.php?go=art54

Ostatnia zmiana:
kjaskulka @ sgsp edu pl
2008-06-16

Dzień Hutnika

Częstochowa 19 maja 2007 r.

Dzień Hutnika: "Wilki", Brodka i... solanka

Tradycyjnie już z okazji Dnia Hutnika ISD Huta Częstochowa zaprosiła mieszkańców Częstochowy na rodziny piknik na Promenadę Czesława Niemena. W sobotę 19 maja jako muzyczna gwiazda wieczoru wystąpił zespół "Wilki". Zaśpiewali też Monika Brodka oraz Nefre. Dodatkową atrakcją było gotowanie i konsumpcja ukraińskiej zupy solanki.

Sobotni piknik ISD Polska oraz ISD Huta Częstochowa organizowała z myślą o pracownikach huty oraz mieszkańcach Częstochowy. Impreza wpisała się na stałe w częstochowski kalendarz kulturalny. Wyróżnia ją przede wszystkim polsko - ukraiński charakter. Rok temu wszyscy mogli spróbować prawdziwego ukraińskiego barszczu, w tym roku Teatr Kulinarny pod nadzorem kucharza z Ukrainy ugotował 2 tony ukraińskiej zupy solanki. Była to prawdopodobnie największa solanka na świecie.

Piknik rozpoczął się blokiem dla najmłodszych, w którym wystąpiła telewizyjna "Jedyneczka". Nie zabrakło też wspólnych zabaw i konkursów. Dorośli mieli okazję sprawdzić się w tradycyjnym już konkursie wiedzy o hutnictwie.

W programie muzycznym ok. godziny 17.00 na scenie pojawiły się znane częstochowskie zespoły "Anima Liberti" i "Nefre". Później wystąpiła Monika Brodka, a gwiazdą wieczoru był zespół "Wilki". Piknik zakończył się o godz. 22.00 pokazem sztucznych ogni.

Imprezę poprowadził duet: Teresa Dzielska i Stanisław Jaskułka.

Źródło: http://www.czestochowa.pl/samorzad/wydarzenia_samorzad/plonearticle.2007-05-18.9269957493/

Ostatnia zmiana:
kjaskulka @ sgsp edu pl
2007-05-29Do góry


     Pobierz Firefoksa teraz i podpal sieć!