Powrót
Ustroń
III Mistrzostwa Polski w podawaniu baraniny tym razem odbęd± się w ustrońskim amfiteatrze w sobotę 16 sierpnia 2008 r. - od godz. 12,oo.

Gromada Górali szykuje ciekawy program. Gwiazdami będ±: Grzegorz Komendarek (kucharz Grze¶ z serialu "Złotopolscy"), Stefan Birek, który jest nadwornym kucharzem w programie TVP "Kawa czy herbata".

W mistrzostwach wystartuje 9 ekip m.in. z Warszawy,Zakopanego, Torunia. Oprawę muzyczn± zapewnia Kazo Nędza Urba¶ i przyjaciele jego kapeli "Torka". Będ± "Gorcanie" i zespół "Hora" ze Szczyrku.

Cało¶ć poprowadzi tak jak w tamtym roku aktor Stanisław Jaskułka.

Na scenie pojawi± się z godkami i pasterskim instrumentami muzycznymi: Tadeusz Rucki z Koniakowa i Jano Pilch od Tkocza z Wisły. Będzie grupa ¶piewacza "Gronie" z Wisły. Będzie strzyżenie owiec ręczne i mechaniczne, pokaz klagania (wyrobu) sera owczego, będzie można zobaczyć owce i muflony. Atrakcji będzie więcej. Będzie oczywi¶cie gotowana na miejscu zupa zbójnicka i dania z jagnięciny.

¬ródło: http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,8927,.html

III Mistrzostwa Polski w podawaniu baraniny tym razem odbyły się w ustrońskim amfiteatrze. Gwiazdami byli: Grzegorz Komendarek, Stanisław Jaskółka, Stefan Birek, Henryk Kukuczka, Tadeusz Rucki, Jano Pilch od Tkocza i inni...Zdjęcia: Patryk Kłoda

¬ródło: http://fotoreportaz.ox.pl/?p=fotoreportazShow&iReportId=1929

Zdjęcia ze strony: http://konkursy.gastrona.pl/art/article_7767.phpII Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny - Ustroń

18 sierpnia 2007 r.

Imprezę prowadził będzie p. Stanisław Jaskułka, góral nowotarski. Znacie go Państwo z serialu "Plebania". Zapewni nam ¶wietne wyczucie tematów góralskich. Jest mistrzem improwizacji - a takiego prowadz±cego nasza impreza wymaga.

¬ródlo: http://goraleslascy.pl/news.php?id=4423


W sobotę 18 sierpnia 2007 r. przy Karczmie Góralskiej w Ustroniu odbyły się po raz drugi Mistrzostwa Polski w Podawaniu Baraniny...
Zdjęcia: Maciej Dżugan, A.K., Henryk Cie¶lar


Góralska muzyka, dowcipy Stanisława Jaskółki - prowadz±cego imprezę, a przede wszystkim góralskie jadło były atrakcjami II Mistrzostw Polski w Podawaniu Baraniny, które miały miejsce 18 sierpnia 2007 roku. Konkurs odbył się, podobnie jak w zeszłym roku, w gocinnej Karczmie Góralskiej w Ustroniu Zdroju.
Dyplom uznania

¬ródło: http://fotoreportaz.ox.pl/?p=fotoreportazShow&iReportId=1307
¬ródło: http://www.ustron.pl/ustron/archiwum/zdjecia.php?id_galerie=68

Ostatnia zmiana:
kjaskulka @ sgsp edu pl
2007-09-06Do góry


     Pobierz Firefoksa teraz i podpal sieć!