Powrót
Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Kasztelania

XII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny

"KASZTELANIA 2007"

06.07.-.08.07.2007r

SIERPC


Lato to, poza wypoczynkiem, czas imprez plenerowych, a festiwalowa atmosfera jeszcze bardziej podkreśla ich wyjątkowość. Warto wtedy tam się znaleźć - satysfakcja gwarantowana!

XII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FOLKLORYSTYCZNY " KASZTELANIA 2007" odbył się w dniach 06.07.-.08.07.2007r . Prezentujemy program, zespoły oraz gwiazdy tegorocznej imprezy.

Prowadzącym festiwal jak przed rokiem był Stanisław Jaskułka, góral z pochodzenia, aktor teatralny i filmowy. Ponadto gra w serialach: szeroka publiczność odkryła go dopiero dzięki serialowi Plebania, w którym od 2000 r. wciela się w postać Zenona Walencika. Na imprezie wystąpiły zespoły z Turcji, Serbii, Włoch, Węgier, Rosji oraz Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych"- folklorystyczna wizytówką Wałbrzycha, Zespół "Nawojowiacy" z Nawojowej- prezentujący tańce i śpiewy regionu Lachów Sądeckich i Zespół "Koniaków" z Koniakowa- jest zdobywcą najbardziej prestiżowej w dziedzinie folkloru Nagrody im. Oskara Kolberga, przyznawanej przez Ministra Kultury. Oczywiście wystąpił również nasz zespół "Kasztelanka"...

Źródło: http://www.sierpc.com.pl/pokaz_news.php?id=507

;BR:;BR:

XI Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny

Kasztelania 2006 - 7 -9 VII 2006 r.

Trzydniowy Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Kasztelania, jak co roku zgromadził tłumy mieszkańców i mnóstwo przyjezdnych. I to wbrew powtarzanym tu i ówdzie defetystycznym opiniom, że formuła imprezy się wyczerpała i nic nowego już nie będzie. Może i rzeczywiście ciężko sprawić, by występy taneczne różniły się jakoś w sposób znaczny od tych prezentowanych poprzednio, jednak wszystko jak się okazało zależy od doboru uczestników. Poza tym na atrakcyjność całego Festiwalu wpływ mają nie tylko główne prezentacje, ale i koncerty towarzyszące oraz szereg innych dodatków.

I jakby na pohybel całej negatywnej nagonce, zresztą powtarzającej się co roku, sierpczanie tłumnie przybyli, aby wspólnie oglądać występy taneczne, posłuchać ludowej muzyki z różnych zakątków Polski i świata. I nade wszystko spędzić miło czas na świeżym powietrzu.

Tegoroczną Kasztelanię prowadził aktor Stanisław Jaskółka, góral z pochodzenia, który co ciekawe, jako ostatni schodził ze sceny po zakończeniu występów. Porównanie do tonącego okrętu może być raczej nie na miejscu, niemniej w ten sposób okazywał szacunek wszystkim występującym.Źródło: http://www.sierpc.com.pl/pokaz_news.php?id=407&archiwum=1fot. T. Krukowski

Ostatnia zmiana:
kjaskulka @ sgsp edu pl
2007-07-09Do góry


     Pobierz Firefoksa teraz i podpal sieć!