Powrót
Majówka w Myslęcinku 2004

2 maja 2004 "Wielka Majówka w Myślęcinku"
Polana Różopole

2 maja 2004 r. po raz czwarty otwieramy w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku "LEŚNĄ PRZYCHODNIĘ". Badaniom diagnostycznym i poradom lekarskim towarzyszyć będziebogata oferta sportowa - wyścig kolarski FAMILY CUP i rozrywkowa z koncertem IRENY JAROCKIEJ oraz kabaretowymi popisami CEZAREGO PAZURY i ANDRZEJA GRABOWSKIEGO.

Wielka Majówka rozpoczyna się na polanie Różopole o godz. 12.00.
W zaimprowizowanych pod namiotami gabinetach "leśnej przychodni" będą przyjmowali: dermatolodzy, onkolodzy, okuliści, pediatrzy i urolodzy (m.in. z 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego i Vision Express). Tradycyjnie na polanie stanie mammobus Centrum Onkologii, gdzie będzie można zrobić mammografię i cytologię, oprócz tego będą badania kliniczne piersi wykonywane przez onkologa a instruktażem samobadania służyć ma zespół profilaktyczny "EWA".
Bogatą ofertę proponuje w tym roku Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii i będzie to pulmoscan (cyfrowe zdjęcia płuc), smokolizer (pomiar poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu) i spirometria (badanie pojemności płuc). Będzie też można oznaczyć sobie grupę krwi, zmierzyć ciśnienie,poziom cukru czy zbadać przepływ krwi przez żyły nógoraz zrobić densytometrię (gęstość kości). Dodajmy, że mammobus i pulmoscan stanie na Różopoludzięki pomocy bydgoskiego oddziału NFZ. W tym roku "leśna przychodnia" zostanie wzbogaconao dogoterapię i hipoterapię.
Również o godz. 12.00 (przy wejściu na Różopole od strony promenady) rozpoczną się regionalne eliminacje do IX Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim "CROSS FAMILY CUP".
O godz. 14.00 rusza scena, którą poprowadzi znany z małego ekranu Stanisław Jaskułka

Program estradowy o godz. 14.10 rozpocznie zespół "SATURDAY NIGHT SPECIAL", który zagra jeszcze o godz. 15.00. Na godz. 15.50 zapowiedział się CEZARY PAZURA, a ANDRZEJ GRABOWSKI wystąpi o godz. 18.30. IRENA JAROCKA zaśpiewa w dwóch odsłonach:o godz. 17.00 i o 17.50. Zamknięcie sceny spodziewane jest ok. godz. 20.00.

.

Tekst

(Katarzyna Kabacińska - rzecznik prasowy LPKiW)

Relacja z imprezy Anny Bacciarelli:Zabawie towarzyszyła "leśna przychodnia". W zaimprowizowanych pod namiotami gabinetach przyjmowali między innymi dermatolodzy, onkolodzy i okuliści. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się badania mammograficzne. Także specjaliści z Pomorskiego Centrum Pulmunologii mieli sporo pracy przy badaniu pojemności płuc oraz pomiarze poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu. W tym roku "leśna przychodnia", po raz pierwszy wzbogacona została o pokazy dogoterapii i hipoterapii dla dzieci niepełnosprawnych.

70 zawodników wystartowało w, rozpoczynających nowy sezon, regionalnych eliminacjach do IX Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Kross Family Cup 2004. W klasyfikacji rodzinnej najlepszą okazała się drużyna Śliwińscy 1 z Murowanej Gośliny przed ekipami Sobieraj 1 z Torunia i Taczkowscy 1 z Nakła.

Nie zabrakło oczywiście także części artystycznej. Na scenie pojawili się Cezary Pazura oraz Andrzej Grabowski. Zaśpiewała Irena Jarocka. Całą imprezę poprowadził Stanisław Jaskułka, znany bydgoszczanom z prowadzenia wyścigów psich zaprzęgówŹródlo: http://bydgoszcz.com/php/index.php?index=2&tryb=8&strona=5&rodz=&arch=&id_art=15499

Do góry


     Pobierz Firefoksa teraz i podpal sieć!