Powrót
Dogtrekking

I Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu

w Złotym Stoku 02.05.2010 r

Dogtrekkingowe Mistrzostwa Polski i masowe imprezy podobnego typu odbywają się w Polsce od około trzech lat. "Dyscyplina przyszła do nas z Czech już sześć lat temu, ale rozmachu nabrała dopiero trzy lata później. Teraz robimy pięć - sześć imprez rocznie, na których jest powyżej 100 osób"…

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,10086068,_Rzeczpospolita___Marsz_z_psem_na_orientacje.html

Fragment wywiadu:

…"Podczas każdej imprezy potrzebny jest znający się na psach i dogtrekkingu konferansjer. Najczęściej jest nim znawca i miłośnik psów, znany widzom m.in. z serialu "Plebania" aktor Stanisław Jaskułka.

- Widzowie bardzo często w ogóle nie znają się na psach - przyznaje Jaskułka. - Moim zadaniem jest wprowadzić ich w psi świat. Tłumaczę im też, co to jest dogtrekking i w jakim celu się go uprawia, żeby nie patrzyli na zawodników jak na wariatów.

Aktor sam w zawodach nie startuje, bo - jak tłumaczy - ma za mało czasu. Ale dla zawodników i organizatorów jest pełen uznania. Zauważa, że ludzie, uprawiając ten sport, poprawiają swoje zdrowie i uczą się szacunku do zwierząt.

- Kiedyś kobieta z dzieckiem w plecaku i psem przeszła 25 kilometrów i była z siebie naprawdę zadowolona. Dla ludzi, którzy mają traperską naturę, jest to po prostu sposób na życie - mówi Jaskułka.

Skąd biorą się kolejni chętni do tego, by zabrać psa i wyruszyć z mapą i kompasem na szlak?

- Znajomi wciągają znajomych - tłumaczy Jolanta Kałat. - Moi koledzy z pracy poszli kiedyś tylko popatrzeć, a teraz startują. Mam koleżankę, która nie może mieć swojego psa, ale tak jej się spodobało, że pożycza psa ode mnie i też chodzi.

- Znam przypadek chłopaka, który załamał się po traumatycznych przeżyciach - opowiada z kolei Stanisław Jaskułka. - Wszyscy bali się, że zacznie pić. Wtedy znajomi kupili mu psa rasy husky. Zaczął z nim biegać. Pies stał się dla niego terapeutą i najlepszym przyjacielem"...

http://www.rp.pl/artykul/699103.html?print=tak&p=0

zdjecia: http://karhu.republika.pl/news.htm

Dogtrekking Koszęcin 10.05.2008

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w dogtrekkingu, który odbędzie się 10.05.2008 (sobota) w Koszęcinie(k.Częstochowy).

Przygotowaliśmy dwie trasy : 25 i 50km. Warunkiem ukończenia dogtrekkingu jest nie tylko przejście danego dystansu, ale również odnalezienie punktów kontrolnych.

Każdy kto ukończy dogtrekking otrzyma pamiątkowy dyplom z uzyskanym czasem, a dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody

http://www.dogomania.pl/threads/107466-Dogtrekking-Koszęcin-10.05.2008

Do góry


     Pobierz Firefoksa teraz i podpal sieć!