Powrót
Kcynia 2007

Kcynia 27-28.10 2007 r.

  • miejsce zawodów: Kcynia
  • termin: 27.10.2007 - 28.10.2007
  • Mistrzostwa Europy ESDRA Off-snow

27 Października około godziny 10 ruszyły pierwsze zaprzęgi na piękne leśne i polne drogi położone na przedmieściach Kcyni. Pierwszy raz na taką skale w Polsce odbyły się zawody psich zaprzęgów ranga imprezy była niebagatelna, gdyż były to Mistrzostwa Europy federacji ESDRA.

Odwiedziło na około jedenastu reprezentacji z całej europy. Zawody pod kątem organizacyjnym były na bardzo wysokim poziomie. Nie zawiódł nas tez poziom sportowy który okazał się być równie bardzo wysoki. Nie przeszkodziło to jednak Polakom zdobyć wysokich miejsc w najbardziej prestiżowych klasach.

Startowało ogółem około 170 zawodników z czego około 50 reprezentantów Polski.

26 października w piątek miało miejsce uroczyste otwarcie zawodów przemarsz ulicami Kcyni Pokaz sztucznych ogni i przemówienia burmistrza oraz zarządu federacji ESDRA to tylko część piątkowych atrakcji.

Otrzymaliśmy wiele gratulacji z Polski i zagranicy w których uczestnicy mistrzostw opisywali swoje pełne podziwu i zadowolenia wrażenia z wizyty w naszych skromnych progach. Wieczór Maszera odbył się w Grocholinie w pięknym i malowniczym zameczku. Zabawie towarzyszyły losowania nagród oraz pokazy mody. Pierwszy raz zawodnicy mieli zapewniony transport specjalnymi autobusami kursującymi z Grocholina na miejsce zawodów. Specjalna linia autobusów przewoziła również gości w sobotę rano oraz w niedziele z centrum Kcyni na start co zapewniło sporą liczbę widzów.

Jeszcze raz chcieliśmy podziękować naszym zawodnikom oraz wszystkim tym którzy mimo iż nie startowali potrafili przyjechać na te widowisko i ciężko pracować.

W Kcyni zastosowaliśmy nowości związane z pomiarem czasu dzięki nim można było profesjonalnie przedstawić zawodnikom między czasy oraz średnie prędkości.

Już od dłuższego czasu współpracujemy ze Stasiem Jaskułką który na mistrzostwach Europy zaczarował publiczność i zawodników.

Źródło: http://www.mountainstream.vizz.pl/Pliki/zawody/galeria2006-2007-kcynia-esdra.htm

Źródło:

http://www.kcynia.pl/content.php?sid=bac1f417ed2d8ce3c915fcf0817f573e&tr=cl&cms_id=316

Źródło:

http://galeria.bydgoszcz.com/php/index.php?param=6&mc=10&gal=mistrzostwa_esdra&s=45Ostatnia zmiana:
kjaskulka @ sgsp edu pl
2008-01-08Do góry


     Pobierz Firefoksa teraz i podpal sieć!