Powrót
Myślęcinek 2006

ZAWODY PSICH ZAPRZĘGÓW PUCHAR POLSKI

27-29.X.2006 - MYŚLĘCINEKŹródło: http://www.djpaula.webd.pl/index.php

http://manu.dogomania.pl/coppermine/displayimage.phpPonad 140 psich zaprzęgów pojawiło się w miniony weekend na wzgórzach wokół Myślęcinka, na których rywalizowali w Pucharze Polski Dryland i w Lidze Zaprzęgowej.

- Myślęcinek posiada najlepsze w kraju warunki terenowe do przeprowadzania tego typu konkurencji. Piękne liściaste lasy i niewielkie wzniesienia świetnie nadają się do organizacji takich zawodów. Na starcie stanęli zawodnicy z całej Polski. Najmłodsza maszerka Nastia Dominiczak z Klubu "Snieżne Psy" z Bydgoszczy liczyła zaledwie 7 lat, najstarszy zawodnik Henryk Marzec z klubu "Sfora" w Sokólce miał pięćdziesiątkę na karku - opowiada prowadzący imprezę Stanisław Jaskułka, góral i aktor znany z roli Zenka Walencika w serialu "Plebania".

Wyścigi w Myślęcinku zorganizowano po raz piąty, wokół trasy nie brakowało kibiców - piękna pogoda przyciągnęła do podbydgoskich lasów tysiące bydgoszczan.
Tekst Radosław SałacińskiŹródło: http://www.psy.pl/news/?O=5082

Źródło: http://arekm.maven.pl/bydgoszcz-myslecinek-psie-zaprzegi-20061028-29/WYSCIGI PSIEJ ARYSTOKRACJI...

...Zawody jak zwykle komentował, a właściwie im patronował całym sercem i duszą, fantastyczny, wspaniały aktor - STANISŁAW JASKUŁKA, znany jako ZENEK z serialu "Plebania". Nie tylko doskonały jako konferansjer, ale przede wszystkim jako znawca, ba, miłośnik tej dyscypliny sportu. A do tego świetny gawędziarz. Pokochała więc Bydgoszcz, a szczególnie bydgoszczanki, górala STASKA, za wszystkie przymioty jego duszy, którą ani chybi oddał w całości uczestnikom myślęcińskich zawodów. I za to ci STASKU dziękujemy i prosimy o więcej...

Źródło: http://www.myslecinek.pl/site/index.php?option=com_content&task=view&id=73&Itemid=28Ostatnia zmiana:
kjaskulka @ sgsp edu pl
2007-07-03Do góry


     Pobierz Firefoksa teraz i podpal sieć!