Powrót
Wyścigi w Szymbarku

Mistrzostwa Polski w wyścigach psich zaprzęgów

7-9 grudnia 2007 roku Szymbark

Na trasie wokół Szymbarku między Żukowem a Kościerzyną w województwie pomorskim zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Dryland 2007, czyli wyścigi psich zaprzęgów w warunkach bezśnieżnych. Impreza organizowana przez Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów potrwa od 7 do 9 grudnia.

Zmagania uczestników walczących o tytuł mistrza kraju w na trasach bez śniegu (dryland) rozpoczną się od planowanych na samo południe pierwszego dnia zawodów eliminacji. Wcześniej wszyscy sportowcy zapoznają się z trasą, a zwierzęta przejdą odprawę weterynaryjną.Po upływie doby, w sobotę 8 grudnia o godz. 12, przebadane psy i zaznajomieni ze szlakiem zawodnicy ruszą do walki z czasem na pierwszym etapie. Rywalizacja toczona będzie na 5-kilometrowym odcinku w jedenastu klasach, natomiast zaprzęgi zgłoszone do kategorii D pokonają cztery kilometry.

"Trasa jest urozmaicona. Bardzo kręta, górzysta, pełna trudnych elementów, ale położona w urokliwym, zalesionym miejscu, zaledwie 40 km od Trójmiasta. Jeśli utrzymają się zimowe warunki, trasę będziemy odśnieżać i wysypywać piaskiem" - poinformował platformę medialną PMedia.pl Igor Tracz z Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów, a zarazem zawodnik trójmiejskiego klubu AmberDog. Rezultaty pierwszego dnia mistrzostw zdeterminują zapewne taktykę sportowców na drugi, ostatni, etap zawodów. Zaprzęgi, które poniosły straty w sobotę, będą miały okazję poprawić swoje wyniki. Liderzy natomiast postarają się obronić wywalczone pozycje.

Komu uda się zrealizować cele kibice przekonają się w niedzielę 9 grudnia od godz. 10. Tego samego dnia, o godz. 14 krajowy czempionat zakończy się dekoracją zwycięzców.

Zmagania zawodowców to nie jedyne atrakcje przewidziane w programie imprezy przez organizatorów - Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów. Już 7 grudnia o godz. 14 na specjalnie przygotowaną trasę na boisku sportowym w skansenie kaszubskim wyruszą gwiazdy telewizji. W trójkołowcach zaprzężonych w dwa psy kibice będą mogli zobaczyć Katarzynę Struś z programu "Kawa czy herbata", Katarzynę Chrzanowską z serialu "Adam i Ewa", Elizabeth Dudę z show "Europa da się lubić" oraz Sylwię Wysocką, Kubę Przebindowskiego oraz Damiana Aleksandra. Najszybsze gwiazdy, odbiorą nagrody o godz. 16.

Porównywalnie wielkim wydarzeniem jest Międzynarodowy Zjazd Świętych Mikołajów w Szymbarku z udziałem wielu znanych osobistości ze świata kultury i polityki. Spotkanie odbędzie się w imieniny Mikołaja - 6 grudnia. Ponadto przez cały czas trwania mistrzostw wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z bogatą regionalną gastronomią lub nabyć jedną z wielu wspaniałych pamiątek.

Imprezę poprowadzi aktor znany telewidzom z serialu "Plebania", Stanisław Jaskółka.

Źródło: http://wiadomosci.aktivpro.pl/aktivexpress.php?art_id=1397

Ostatnia zmiana:
kjaskulka @ sgsp edu pl
2008-06-02Do góry


     Pobierz Firefoksa teraz i podpal sieć!