Powrót
Dogtrekking

Dogtrekking w Koszęcinie

10 maja br. na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koszęcinie odbyła się największa w Polsce powszechna impreza dla wszystkich właścicieli psów. W sumie wzięło w niej udział 154 osoby wliczając dzieci, które brały udział w konkursie plastycznym.

W głównej części tego spotkania miłośników psów, czyli dogtrekkingu uczestniczyły 84 osoby. Startujący mieli do wyboru dwie trasy - 25 km i 50 km. Na każdej z tras mieli do odnalezienia punkty kontrolne. W lesie czekały na nich bufety z ciastem i wodą.

Oprócz psów typowo zaprzęgowych w imprezie wystartowały rasy psów pasterskich, stróżujących i do towarzystwa. Najmniejszy i najlżejszy pies, który przeszedł trasę to chichuahua ważąca zaledwie 1400 gram. Najmłodszy uczestnik imprezy liczył sobie niespełna trzy miesiące i pokonał trasę w wózku pchanych przez swoją mamę Agnieszke Biernacką. Po 3:45 na mecie jako pierwszy pojawił się Bernard Kaszta. Trasę 50 kilometrów w czasie 5:35 h pokonali równocześnie Robert Mrózek z owczarkiem niemieckim i Stanisław Miluk z siberian husky. Ostatni zawodnicy zameldowali się na trasie po 12 h marszu.

W trakcie trwania całej zabawy, kiedy uczestnicy byli pochłonięci zdobywaniem kolejnych kilometrów na terenie ośrodka odbyły się pokazy psów pasterskich a później "pokaz taniec z psem" Konferansjerem, który zabawiał publiczność i uczestników był Stanisław Jaskułka aktor znany np. z serialu Plebania.

Źródło: http://www.koszecin.pl/index.php?id=news002Ostatnia zmiana:
kjaskulka @ sgsp edu pl
2008-08-22Do góry


     Pobierz Firefoksa teraz i podpal sieć!