Powrót
Konkurs Recytatorski Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej

Od 2004 r. biorę udział w Konkursie Recytatorskim Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej prowadząc "Warsztaty żywego słowa" oraz jako juror.

IV Konkurs

W dniach 29 - 30 września 2007 r. po raz czwarty odbył się Konkurs Recytatorski Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Dęblinie.

Poetka przez dwa lata związana była z naszym miastem, bowiem w latach 1931 - 1932 mieszkała w willi nad stawem w parku przy pałacu Mniszchów (Jabłonowskich). Tu też powstało kilka jej wierszy. Nasza propozycja skierowana do recytatorów od początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy przyjeżdżają z odległych miejscowości naszego województwa i prezentują wyrównany poziom. Zgodnie z regulaminem wykonują dwa utwory: jeden pióra patronki konkursu i drugi dowolny.

Jury (tym razem w składzie Stanisław Jaskułka - aktor, Izabela Zubko - poetka pochodząca z Dęblina i Michał Pastuszak - instruktor teatralny MDK) po długich obradach postanowiło przyznać I nagrodę Edycie Chobotow z Dęblina, II nagrodę Pawłowi Koczkodajowi z Radzynia Podlaskiego a III nagrodę Monice Kocot z Dęblina. Nagrody te ufundował burmistrz Stanisław Włodarczyk, który też wręczył je osobiście. Ponadto jury przyznało czterem wykonawcom wyróżnienia...

Źródło: http://www.deblin.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=595&lang=

Fotoreportaż
II Konkurs im. M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej
Fotoreportaż z roku 2005

I Konkurs - Dyplom uczestnictwaDo góry


     Pobierz Firefoksa teraz i podpal sieć!