Powrót
Dorobek artystyczny

Film fabularny

2012

Sztos 2

Olaf Lubaszenko Pol rola
2006

Schröders wunderbare welt
(Schroeder's wonderful world)

Michael Schorr Ger Jerzy Krukovsky
2005

Lawstorant

Mikolaj Haremski Pol Kuziara, wytwórca trumien
2001

Wtorek

Witold Adamek Pol Prowadzący przetarg
2001

Requiem

Witold Leszczyński Pol Henryk, ojciec Bartka
2000

Wolny przejazd

Jean Marc Moutout Pol-Fra Rosyjski handlarz
1998

Poniedziałek

Witold Adamek Pol Właściciel warsztatu
1997

Kochaj i rób co chcesz

Robert Gliński Pol Sprzedawca butów
1996

Autoportret z kochanką

Radosław Piwowarski
Wiejski playboy
1996

Szamanka La Chamanne

Andrzej Żuławski Pol-Fra -Sui Profesor AGH i pijak
1995

Kamień na kamieniu

Ryszard Ber Pol Chłop
1992

Kawalerskie życie na obczyźnie Bachelor Life in a Foreign Country

Andrzej Barański Pol Pasażer w pociągu
1993

C' est mon historie

Michał Dudziewicz Pol-Fra Prokurator
1990

Zabić na końcu

Wojciech Wójcik
Kelner w barze
1990

Ucieczka z kina Wolność Flight from the Freedom Cinema

Wojciech Marczewski Pol-Den Członek grupy oficjeli
1990

Kanalia

Tomasz Wiśniewski
Lekarz opatrujacy Jegorowa
1989

Żelazną ręką

Ryszard Ber Pol Sługa Andrzeja Zborowskiego
1989

300 mil do nieba

Maciej Dejczer Pol-Fra- Dan Lekarz
1987

Kingsajz

Juliusz Machulski Pol Dłużnik
1987

Pantarej

Krzysztof Sowiński Pol Porucznik Pogorzelec
1987

Ucieczka z miejsc ukochanych

Julian Dziedzina Pol> Owczarz
1985-89

Filmy dubbingowane

grzegorz Sielski Pol> Obsada aktorska
1986

Prywatne śledztwo

Wojciech Wójcik Pol> Obsada aktorska
1986

Ostatni dzwonek

Wojciech Strzemżalski Pol Obsada aktorska
1985

Sam pośród swoich Alone Among His Own

Wojciech Wójcik Pol Ksiądz
1985

Spowiedź dziecięcia wieku

Marek Nowicki Pol Sekundant Oktawa
1983

Ostrze na ostrze

Tadeusz Junak Pol Romanowski
1982

Klakier

Janusz Kondratiuk
Mężczyzna przy kasie teatru
1981

Przypadek

Krzysztof Kieślowski Pol Przewodniczący ZMS
1981

Karabiny

Waldemar Podgórski
Bronek
1980

Olimpiada 40

Andrzej Kotkowski
jeniec - rowerzysta
1978

Roman i Magda

Sylwester Chęciński Pol Zenek
1975

Kazimierz Wielki

Ewa i Czesław Petelscy
Diakon


Serial telewizyjny

2012

Pierwsza Miłosć

Krzysztof Łebski TV Polsat Stach
2010-12

Szpilki na Giewoncie

Robert Wichrowski TV Polsat Mariusz
2007-8

Plebania

Wojciech Solarz TVP Zenek Walencik
2006

Sąsiedzi odc. 101

Feridun Erol TVP Posterunkowy
2003

Kasia i Tomek odc. 4

Jerzy Bogajewicz TVN artysta ludowy
2003

Baobab czyli zielono mi

J. Kidawa-Błoński TVP Zenon Kowalski
2002

Świat według Kiepskich odc. 107

Okił Khamidow TV Polsat robotnik
2002

Buła i spóła odc. 36

Krzysztof Jaroszyński Pol Czesław Krzyna
2000

Złotopolscy - odc. 307, 308

J. Dymek, I. Engler, R. Piwowarski, J. Zaorski, R. Zatorski TVP Zaliwski i malarz
2001

Marszałek Piłsudski odc. 5,7,8

A. Trzos-Rastawiecki TVP Wincenty Witos
2000

Miodowe lata - odc. 40

Maciej Wojtyszko TV Polsat Hydraulik
2000

Złotopolscy - odc. 271, 299

J. Dymek, I. Engler, R. Piwowarski, J. Zaorski, R. Zatorski TVP Zaliwski i malarz
2000-6

Plebania

Wojciech Solarz TVP Zenek Walencik
2000

Na dobre i na złe - odc. 26

T. Kotlarczyk, M. Dejczer, J. Łukaszewicz, K. Rogala, W. Szarek, P. Wereśniak, R. Zatorski TVP Ojciec Krzysztofa
1999

Na dobre i na złe

T. Kotlarczyk, M. Dejczer, J. Łukaszewicz, K. Rogala, W. Szarek, P. Wereśniak, R. Zatorski TVP Ojciec Krzysztofa
1999

Graczykowie - odc. 1

Ryszard Zatorski, Krzysztof Jaroszyński TV Polsat Pracownik ZOO
1999

Palce lizać - odc. 1, 6-8

Radosław Piwowarski, Michał Kwieciński TVP Majster
1998

13 Posterunek - odc. 39

Maciej Ślesicki TV Polsat epizod
1998

Matki, żony i kochanki - seria II

Juliusz Machulski TVP Portier
1998

Siedlisko The Habitation

Janusz Majewski TVP Listonosz
1998

Złotopolscy - odc. 58

J. Dymek, I. Engler, R. Piwowarski, J. Zaorski, R. Zatorski TVP
1997

Kochaj i rób co chcesz

Robert Gliński Pol sprzedawca butów
1996

Bar „Atlantic”

Janusz Majewski TVP Baca + konsultacja gwary
1996

Ekstradycja 2

Wojciech Wójcik TVP Chomnicki
1995

Bank nie z tej ziemi

Waldemar Dziki, Marcin Ziębiński TVP Celnik
1994

Stella Stellaris

Robert Sigl Ger Żebrak
1994

Spółka rodzinna - odc. 10

Jerzy Sztwiertnia TVP Dyrektor departamentu
1991

Pogranicze w ogniu Borders on Fire

Andrzej Konic TVP Wetter
1989

Modrzejewska - odc. 5, 7Modjeska

Jan Łomnicki TVP Adam Chmielowski - Brat Albert
1988

Pogranicze w ogniu Borders on Fire

Andrzej Konic TVP Radca Wetter
1987

Ucieczka z miejsc ukochanych - odc. 1

Julian Dziedzina TVP owczarz
1985

Przyłbice i kaptury - odc. 8Visors and Hoods

Marek Piestrak TVP szlachcic
1984

Rycerze i rabusie - odc. 7

Tadeusz Junak TVP Szlachcic Romanowski
1982

Popielec

Ryszard Ber TVP Puszkar
1980

Dom - seria I, odc. 9- 11The House - 1st series

Jan Łomnicki TVP Inżynier Walicki
1978

Życie na gorąco - odc. 9

Andrzej Konic TVP Otto
1974

Ile jest życia - odc. 8

Zbigniew Kuźmiński TVP epizod aktorski



Film telewizyjny

2000

Wyrok na Franciszka Kłosa

Andrzej Wajda pol Fanfara
1998

Poniedziałek

Witold Adamek pol Właściciel warsztatu
1985

Tumor Witkacego

Grzegorz Dubowski
znajomy Witkacego
1984

Wszystko powiem Lilce!

Wiktor Skrzynecki pol Milicjant
1981

Hamadria

Jacek Schmidt pol Epizod



Program telewizyjny

03.07.2008 r.

Wakacyjne Spotkania

B. Wieczorek TVP Lublin role aktorskie
20.04.2008 r.

Zacisze Gwiazd

- TVP 2 Gospodarz
1999-2005

Dziennik telewizyjny

Jacek Fedorowicz TVP role aktorskie
2002

Zezowata noc Kaczuchy

- TVP II Gość
1999

Karczma góralska

Krzysztof Jasiński TVP Gospodarz - prowadzący
1995

Wehikuł czasu

Mikołaj Haremski TVP Kochanowski


Teatr telewizji

1999

Temida jest kobietą
wg G. de Maupassanta

Tomasz Wiszniewski TVP Mateusz
1997

Anka

Radosław Piwowarski TVP Listonosz
1993

Szelmostwa Lisa Witalisa

Mikołaj Grabowski TVP Tenor
1992

Obywatel Pekosiewicz
(T. Słobodzianek)

Mikołaj Grabowski TVP Pułkownik Śnieżko
1991

Trans-Atlantyk
(W. Gombrowicz)

Mikołaj Grabowski TVP Fichcik
1990

Monserat

Wojciech Adamczyk TVP Garncarz
1990

Zapomnieć o Herostratesie

Tadeusz Junak TVP Dozorca
1990

Minna von Barnhelm

Andrzej Maj TVP Kurier
1988

Dom, który zbudował Jonathan Swift (G. Gorin)

Tadeusz Junak TVP Kontabl
1987

Egzylia (J. Jesionowski)

Jerzy Hutek TVP Tauros
1986

Korowód (A. Schitzler)

Bogdan Hussakowski TVP Hrabia
1983

Pamiątki Soplicy
wg Rzewuskiego

Mikolaj Grabowski TVP Soplica
1977

Wypijmy za Kolumba
(L. Żuchowicki)

Wiesław Wodecki TVP Pietia Szatunow
1977

Sprawa (A. Suchowo-Kobylin)

Wiesław Wodecki TVP Urzędnik



Spektakle teatralne

2012

Prorok Ilja
- Tadeusz Słobodzianek

Ondrej Spisak Teatr na Woli slepiec
2008

Moniuszkowo
- Ernest Bryll

Barbara Dziekan Teatr Montownia Dziad
2002

Przed sklepem jubilera
- Karol Wojtyła

Andrzej Maria Marczewski Teatr Rampa Jubiler
2001

Arszenik i stare koronki
- J. Kesselring

Andrzej Maria Marczewski Teatr Sabat Gibbs
1998

Ferdydurke
- W. Gombrowicz

Andrzej Maria Marczewski Teatr Test Profesor Pimko
1996

Faust
- W. Goethe

Andrzej Maria Marczewski Teatr Test Faust, Głos Pana
1996

Słupnik
- A.M.Marczewski

Andrzej Maria Marczewski Teatr Komedia Szymon - Slupnik
1993

Damy i Huzary - A. Fredro

Zbigniew Brzoza Teatr im. S.Jaracza Łódź Rotmistrz
1991

Krótki pamiętnik Jakóba Czarnieckiego
- Gombrowicz/Anczyc/Ładnowski

Piotr Cieślak Teatr im. S. Jaracza Grzegorz
1991

Mechaniczna Pomarańcza - A. Burgess

Feliks Falk Teatr im. S. Jaracza Naczelny
1991

Szelmostwa Lisa Witalisa
- J. Brzechwa

Mikolaj Grabowski Teatr im. S. Jaracza Tenor
1989

Sen srebrny Salomei
- J. Słowacki

Bogdan Hussakowski Teatr im. S. Jaracza Kozak
1989

Obywatel Pekosiewicz
- T.Słobodzianek

Mikolaj Grabowski Teatr im. S. Jaracza Pulkownik Śnieżko
1989

Transatlantyk - W. Gombrowicz

Mikołaj Grabowski Teatr im. S. Jaracza Pułkownik Fichcik
1988

Samobójca - N.Erdman

Marcel Kochańczyk Teatr im. S. Jaracza Aleksander Kałabuszkin
1988

Monte Cassino - Paweł Kruk

Paweł Kruk Teatr im. S. Jaracza Żołnierz lekarz pierwszy
1987

Wesele - S. Wyspiański

Bogdan Hussakowski Teatr im. S. Jaracza Czepiec
1986

Prawdziwe dzieje A Ku - Christof Hein

Jerzy Hutek Teatr im. S. Jaracza Rola aktorska
1986

Tytus, Romek i A'Tomek - A.Amarylis, J.Bom

Ewa Markowska Teatr im. S. Jaracza Docent Pokrętny
1985

Z życia glist
- E. Per Olov

Wojciech Szulczynski Teatr im. S. Jaracza Hans Christian Andersen
1985

Huśtawka
- C. Coleman

Wojciech Kępczyński Teatr im. S. Jaracza Jerry Ryan
1985

Kamień na kamieniu - W. Myśliwski

Jerzy Hutek Teatr im. S. Jaracza Pietruszka
1984

Dziady - A. Mickiewicz

Maciej Prus Teatr im. S. Jaracza Czarny, Anioł
1983

Gałązka rozmarynu
- Nowakowski

Jerzy Hutek Teatr im. S. Jaracza Juhas
1983

Opiekun mojej żony - G. Feydeau

Wlodzimierz Nurkowski Teatr im. S. Jaracza Charancon
1983

Ozimina - W. Berent

Andrzej Maj Teatr im. S. Jaracza Komierowski
1983

Opera za trzy grosze
- B. Brecht

Bogdan Hussakowski Teatr im. S. Jaracza Brown
1981

Jak wam się podoba
- W. Shakespeare

Bogdan Hussakowski Teatr im. S. Jaracza Paź
1981

Trans - Atlantyk - W. Gombrowicz

Mikołaj Grabowski Teatr im. S. Jaracza Pułkownik Fichcik
1981

Elektra moja miłość - Gyurko Laszlo

Jacek Andrucki Teatr im. S. Jaracza Gwardzista
1980

Krasnoludki, krasnoludki
- T. Kijonka

Wlodzimierz Nurkowski Teatr im. S. Jaracza Pirat, Aktor, Czarownica
1980

Rozmowy przy wycinaniu lasu - S.Tym

Włodzimierz Nurkowski Teatr im. S. Jaracza Bimber
1980

Kartoteka - T. Różewicz

R. Major Teatr im. S. Jaracza Stary górnik
1980

Pamiątki Soplicy -Rzewuski

M. Grabowski Teatr im. S. Jaracza Soplica
1979

Polowanie na lisa
- S. Mrożek

M. Grabowski Teatr im. S. Jaracza
1979

Prometeusz w okowach - Ajschylos

Preston Travis Teatr Współczesny Wrocław Hejastos, Hermes
1977

Trzema krzyżykami
- H. Kajzar

Helmut Kajzar Teatr Współczesny
1977

Opowieść sceniczna o Aleksandrze Błoku
- A. Sztejn

Kazimierz Braun Teatr Współczesny Chrystus
1977

Operetka
- W. Gombrowicz

Kazimierz Braun Teatr Współczesny Hrabia Hufnagiel
1977

Szewcy - S. I. Witkiewicz

Jacek Weksler Teatr Współczesny Czeladnik
1976

Segmentowcy - E. Redlinski

Kazimierz Braun Teatr Współczesny Mąż
1975

Matka Courage i jej dzieci
- B. Brecht

Kazimierz Braun Teatr Współczesny Chłop
1975

Anna Livia
- J. Joyce

Kazimierz Braun Teatr Współczesny ensamble
1975

Ułani
- J.M. Rymkiewicz

Jowita Pieńkiewicz Teatr Współczesny ensamble
1974

Komu bije dzwon E. Hemingway

Lidia Zamkow Teatr im. J.Osterwy Lublin Jordan
1974

Szczęœliwe wydarzenie S. Mrożek

Kazimierz Braun Teatr im. J.Osterwy Lublin Starzec
1973

Zabobon czyli Krakowiacy i górale - J. N. Kamiński

Rene and Pappe Teatr im. J.Osterwy Bryndas
1972

Niemcy - L. Kruczkowski

Józef Jasielski Teatr im.J. Osterwy w Lublinie Juryś
1972

Bitwa pod Raszynem - K. Braun

Kazimierz Braun Teatr im. J.Osterwy Rotmistrz
1970

Horsztyński
- J. Słowacki

Z. Dąbrowski Teatr im. J.Osterwy Karzeł
1971

Awantura w Chioggi
- C. Goldoni

Bronisław Dąbrowski PWST Kraków Padron/Fortunato (IV rok)
1971

Gra w zabijanego
- E. Ionesco

Jerzy Jarocki PWST Kraków Jan/Pan (IV rok)
1970

W samo południe o godz. 19.15
- Ballady kowbojskie

Zofia Jaroszewska PWST Kraków Kowboj (III rok)
1970

Niespodzianka
- K. Roztworowski

Halina Kwiatkowska PWST Kraków Felek (III rok)
1968

Wieczór Trzech Króli
- W. Shakespeare

Bronisław Dąbrowski PWST Kraków Żandarm (I rok)



Etiudy szkolne

1990

A przychodzi taka chwila

Waldemar Strajch pol Obsada aktorska
1990

Zabić generała

Łukasz Zadrzyński pol Obsada aktorska
1990

Poczekalnia

Sergio Vega pol Obsada aktorska
1990

Hochzeitsgaste

Niko Brucher pol Obsada aktorska
1982

Milczenie

Grażyna Popowicz pol Obsada aktorska



Krotki metraż, dokument, animacja

1991

Podróż z zaczarowanym ołówkiem

Andrzej Piliczewski i in. pol Obsada aktorska
1984

Janasowe Narodzenie

Jerzy Woźniak pol Obsada aktorska
1983

Wielki statysta

Marian Kubera pol Linowski
1975

Bolesław Prus
- Młodość

Wiesław Drymer pol rola aktorska








Ostatnia zmiana:
kjaskulka
2012-01-04



Do góry






















     Pobierz Firefoksa teraz i podpal sieć!