Powrót
Wyścigi :: Wysoka 2001

23 - 24 listopada 2001
VI Jesienne Międzynarodowe Wyścigi Psich Zaprzęgów "O Złoty But"

Wysoka - Radocka Góra 2001 k. Wadowic
Organizator: LKS "RELAKS"

Sprint, klasyfikacja pucharowa24 i 25 listopada 2001 spotkamy się już po raz szósty na Wyścigu "O Złoty But" w Wysokiej, do której to wsi większość maszerów zna już drogę na pamięć. Nie obiecujemy, że będzie śnieg, nie obiecujemy, że nie będzie błota, ale robimy wszystko, by na tegorocznej trasie nie było kamieni. Jestem dobrej myśli - udało się tak trasę wytyczyć by ich uniknąć. Nie mniej jednak - bardzo proszę wszystkich, by w miarę możności zaopatrzyli się w buciki dla piesków i kaski dla siebie (na wypadek gdyby zbrakło śniegu), ale mam nadzieję na piękną zimę tej jesieni!
Jeśli chodzi o zakwaterowanie - to wreszcie sytuacja się ustabilizowała i wszyscy możemy zamieszkać w niedrogim, ale bardzo wygodnym Domu Pielgrzyma przy Klasztorze Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Od nas, od naszego zachowania zależeć będzie czy w następnych latach także skorzystamy z tej gościny. W niedzielę rano odbędzie się Polowa Msza Święta. Wszystkich serdeczne zachęcam by wraz ze swoimi liderami. wzięli udział w tej uroczystości . Pomysł - że, każda rasa to jest klasa - powoli się przyjmuje, więc z klasami będzie jak ostatnio. Jerzy Prochal

Honorowy Patronat nad Wyścigiem Burmistrz Miasta Wadowic Pani Ewa Filipiak Starosta Powiatu Wadowickiego Pan Józef Kozioł

Komitet Organizacyjny:

Przewodniczący - Ryszard Drzazga Sołtys i Przew. Rady Sołeckiej w Wysokiej
Kierownik Wyścigu - Jerzy Prochal Agencja Reklamowo - Filmowa "Radocka Art." Wysoka
Kierownik Trasy - Andrzej Gałuszka, Ochotnicza Straż Pożarna w Wysokiej
Konsultacja Trasy - KSPZ "Durango Rimo"
Opieka medyczna - dr Andrzej Szopiński, dr Jerzy Płatek, ZOZ w Wysokiej
Sekretariat Wyścigu - Michalina Palarz-Prochal, Hodowla Psów Rasowych "Z Radockiej Góry" w Wysokiej
Obsługa Internetowa - Andrzej Czuchajew "GRAFKOM" Systemy Komputerowe Wadowice

Konsultacja Kynologiczna Związek Kynologiczny w Polsce - Oddział w Katowicach Związek Kynologiczny w Polsce - Oddział w Krakowie

W DNIU WYŚCIGU:

Gospodarz Wyścigu - Ryszard Drzazga
Race Marshal - Jerzy Prochal
Sędzia Mety - Edmund Jarecki
Sędzia Startu -Władysław Adamczyk
Kierownik Trasy - Andrzej Gałuszka
Konsultant Trasy - Mateusz Surówka
Główny Lek.Wet. - Edward Kopeć
Obsługa komputerowa - GRAFKOM

Konferansjer - Stanisław Jaskułka

Biuro Wyścigu czynne od piątku - 23.11.2001 od godz. 15.oo

Miejsce Wyścigu. Wyścig odbędzie się u podnóża Radockiej Góry (miejsce I Jesiennych Międzynarodowych Wyścigów Psów Zaprzęgowych "O Złoty But") we wsi Wysoka k/Wadowic.
Trasa długości ok. 8 km będzie prowadzić w okolicach Radockiej Góry drogami polnymi i leśnymi z łagodnym, kilometrowym podjazdem leśną drogą i takimż zjazdem ku mecie.

W najbliższy weekend już po raz ósmy we wsi Wysoka obędą się VIII Jesienne Międzynarodowe Wyścigi Psów Zaprzęgowych "O ZŁOTY BUT".Tradycyjnie na zakończenie oficjalnego wyścigu odbywają się zawody dla dzieci. Program imprezy: W sobotę o godz. 11.55 - Uroczyste otwarcie Wyścigu - Wysoka i start pierwszych zawodników. O 15.00 - wyścig dla dzieci, a o 18.00 - Wieczór Maszera (Dom Pielgrzyma przy Klasztorze w Kalwarii Zebrzydowskiej). W niedzielę start Wyścigu o godz. 11.00. Uroczyste zakończenie Wyścigu o "Złoty But" w Wysokiej przewiduje się na godz. 15.00.Źródło:http://www.wadowice.net.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=26..."Już po raz szósty niewielka miejscowość Wysoka koło Wadowic gościła uczestników międzynarodowych wyścigów psich zaprzęgów "O Złoty But". Tym razem na starcie stanęło 80 maszerów. Gdyby dopisały warunki pogodowe, organizatorzy mogliby mówić o pełnym powodzeniu dwudniowej imprezy.

Niewiele brakowało, żeby podczas tej edycji zamiast w wózkach pociągowych, uczestnicy startowali w zaprzęgach z saniami. To prawdziwa frajda dla każdego maszera. Na śniegu ten sport staje się bardziej widowiskowy. W sześcioletniej historii zawodów wymarzone warunki panowały tylko 3 razy. Tym razem ze śniegu wytworzyła się błotna maź i organizatorzy zdecydowali, że starty odbywać się będą jednak w wózkach. Wyścigi w takich warunkach nie były już tak widowiskowe, ale dla prawdziwego maszera już sam udział w rywalizacji jest najważniejszy. Zawodnicy mieli kilka wariantów na pokonanie trudności.

Dla coraz liczniejszej rzeszy miłośników wyścigów psich zaprzęgów impreza w Wysokiej na stałe wpisała się do kalendarza. Wszystko to powoduje, że od kilku lat nazwa tej miejscowości kojarzy się przede wszystkim z wyścigami "O Złoty But" i odwrotnie. - Nie wiem, pod jakim względem ten wyścig jest wyjątkowy, ale z roku na rok liczba uczestników wzrasta. Ani tu przecież jakieś specjalne warunki, ani trasa nie najlepsza, a mamy stałych bywalców, którzy co roku jesienią zaglądają do Wysokiej. Do tej wsi większość dobrych maszerów zna już drogę na pamięć - żartował Jerzy Prochal maszer i główny organizator w jednej osobie. Od niego przed 6 laty wszystko się zaczęło.

Wyścigi rozgrywano wokół Radockiej Góry w Wysokiej. Poprzedziła je polowa msza św., którą odprawiono pod jedną z kaplic w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej"...

Źródło: Dziennik Polski Nr 288(1171) z dnia 29-11-2001r Dodatek Oświęcim


Ostatnia zmiana:
kjaskulka @ sgsp edu pl
12/07/2005Do góry


     Pobierz Firefoksa teraz i podpal sieć!